SK Haná Zářičí - FK Lubná 1959 0:1 (0:1)

Branka: Haloda.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Krejčiřík, Havlík - Rybenský, Haloda, Kutňák, Železník - Skácel, Otýpka.

Střídali: Sládeček, Ševčík.

Rozhodčí: Tříska Zbyněk (Chropyně).

Lubenské mužstvo čekal v neděli čtvrtý zápas letošní sezony na hřišti soupeře, tentokrát v Zářičí. Z pohledu našich fotbalistů se jednalo o důležité utkání, nutnost zisku tří bodů už byla více než potřebná. Trenér Petr Skypala udělal v sestavě hned několik změn. Z důvodu zranění kapitána Běťáka byl nucen přeskupit obrannou řadu. Na místo stopera se ke Krejčíříkovi vrátil Valach, na krajích obrany nastoupili Havlík a Droběna. Rybenský se vrátil zpět na místo pravého záložníka. Lubná se v tomto utkání vrátila k rozestavení se dvěma útočníky, Skácela doplnil na hrotu Otýpka.

Začátek zápasu by oboustranně opatrný. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostali domácí po nedorozumění lubenské obrany, Blažek však vytěsnil míč na roh. O chvíli později Blážovi vypadl centrovaný míč, ale domácí ze skrumáže skórovat nedokázali. Postupem času se směrem dopředu osmělila i Lubná. Střela Kutňáka nenašla cestu mezi tři tyče. Lubná se dostala do několika slibných protiútoků po zisku míče při rohových kopech Zářičí. Kutňák ovšem ani jednu ze tří slibných situací nedokázal vyřešit kvalitní finální přihrávkou. Stejný problém měl i Otýpka, který ve dvou dobrých příležitostech hledal nabíhajícího Skácela. V obou případech jeho přihrávka neměla potřebnou razanci a pro domácího brankáře nebyl problém zasáhnout. Na druhé straně zasahoval Blažek proti tvrdé střele domácích, poradil si i s následnou dorážkou. Lubná odpověděla po rohovém kopu, který zahrál Kutňák s Otýpkou na krátko. Dobrý centr bohužel nenašel adresáta a proletěl těsně kolem zadní tyče branky domácích. Do třetice hledal Otýpka přihrávkou pod sebe Skácela, obránce domácích míč odvrátil jen do prostoru penatly, kde stál osamocený Haloda. Pro toho nebyl problém uklidit míč do sítě, Lubná šla tedy do vedení 1:0. Do přestávky se hrálo už pouze mezi šestnáctkami, do kabin tak šla Lubná za těsného vedení 1:0.

Druhá půle začala podobně jak skončila ta první. Lubné se podařilo brzy vsítit druhou branku, která by přinesla uklidnění. Po dobře sehraném rohu (opět na krátko) našel přesný centr Valacha. Ten svou šanci zkušeně proměnil. Bohužel hlavní sudí Tříska byl proti a odpískal ofsajd. Lubenští fanoušci tak museli krotit svou radost a doufat, že druhá branka přijde co nejdříve. V dalším průběhu utkání vystřídal Otýpku Sládeček, který celkem oživil útočnou hru Lubné. Bohužel ve třech slibných situacích volil místo střely přihrávku na osamoceného Skácela. Míč se ale k Pavlovi ani v jedné situaci nedostal. Finální provedení slibných šancí bohužel skončilo podobně, jako v první půli u Otýpky. To se Lubné nemuselo vyplatit. Po propadeném míči překonal Blažka domácí hráč, radost Zářičí ovšem překazil praporek domácího pomezního. Stav tedy zůstal 1:0 pro Lubnou. Lubnou nadále trápila finální fáze dobře rozjetých akcí, uklidňující branka ne a ne přijít. Dalo by se říci, že Lubná v několika případech urazila fotbalového boha, který ji naštěstí nepotrestal. V závěrečném tlaku se domácí dostali k několika rohovým kopům. Vyústěním byla nebezpečná střela ze střední vzdálenosti. Blažek zůstal stát jako přibitý a jenom nečinně přihlížel, jak se zatřepala spojnice jeho branky. Následně píšťalka sudího ukončila utkání a Lubná si připsala důležité tři body.

Nekvalita ve finální fázi tedy Lubnou nestála ztrátu vítězství. Lubná vyhrála zaslouženě, nicméně v závěru utkání měla štěstí. Utkání mohlo skončit přesvědčivějším výsledkem, ale tyto důležité tři body se počítají. Doufejme, že se střelecká potence našich hráčů zlepší už v příštím domácím utkání. Velkým pozitivem je první čisté konto v sezoně.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Po celý zápas jsme působili fotbalověji, ikdyž na šance to bylo vyrovnané utkání. Zvláště v první půli nás podržel Blažek. Ve druhém poločase domácí hru otevřeli, ale nám se nepodařilo zakončit ani jeden z mnoha brejků. Naví nám nebyla pro údajný ofsajd uznaná branka po pěkně zahraném rohu. Domácí také vstřelili branku, ale jejich pomezní měl praporek nahoře. Ke konci zápasu jsem se zbytečně zatáhli. Domácí nás přitlačili, ale výsledkem byla naštěstí jen nastřelené spojnice. Celkově si myslím, že bylo naše vítězství zasloužené."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenizarici.pdf (196046)