Branky Lubné: Kroupa, Valach.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Běťák, Ševčík V., Kadlčík - Rybenský, Scholz, Kulcsár, Havlík - Otýpka, Kroupa.

Střídali: Ševčík K., Valach, Kovařík.

Rozhodčí: Zapletal.

V nedělním utkání měli fotbalisté Lubné v plánu potvrzení 3 bodů ze hřiště z Morkovic, kde podali hráči nejlepší jarní výkon. A úvod zápasu tomu také nasvědčoval. Prvních deset minut bylo v režii domácích, když se na gólmana hostí valil jeden útok za druhým. První branka na sebe nenechala dlouho čekat, když se trefil po skrumáži ve vápně přesně k tyči lubenský ,,Usain Bolt“  Kroupa. Lubnou branka nakopla za následujících 5 minut si vypracovala další dvě stoprocentní šance, když nejprve sám před brankářem zakončoval pouze do boční sítě Otýpka. V další situaci šlo duo útočníků Kroupa - Otýpka do přečíslení dva na jednoho. Tyhle neproměněné  šance se nakonec ukázaly jako klíčové okamžiky celého zápasu. Z následného protiútoku zahrávaly Kyselovice rohový kop, který uklidil do brány hlavou hostující hráč. Od vyrovnávacího gólu hostí Lubná přestala hrát a přišly další tři téměř identické góly do domácí sítě. Všechny po standartních situacích, dva z toho opět hlavou. Pátá branka přišla po střele ze střední vzdálenoti, kterou lubenský Blažek vyrazil před sebe, a následné dorážce hráče hostí. Pro toho už nebyl problém přehodit domácího brankáře. Lubná nenašla na vysoké hráče Kyselovic recept a do šaten se šlo za stavu 1:5 pro Kyselovice. Lubná jako by dostala boxerské KO. Zarážející zůstává fakt, že nejvyššího hráče hostů u většiny standartních situací bránil nejmenší hráč domácích.

Opravdu těžké za takového stavu nastupovat na druhou 45-ti minutovku. Avšak domácí se i přes tento nepříznivý poločasový výsledek snažili. Drželi míč na svých kopačkách více než hosté, ale pouze po šestnáctku. Finální fáze vázla. V největší šanci se ocitl domácí Havlík, který sice z úhlu, ale úplně sám před brankářem střílel do boční sítě. Hosté nastřelili spojnici Blažkovi brány, opět ze standartní situace hlavou. Ale to bylo z jejich druhé půle vše. Kyselovice měly ovšem nahráno z první půle a logicky se už nikam nehnaly a pouze kontrolovaly svůj luxusní náskok. V závěru se prosadil po trestném kopu stoper Martin Valach, který využil pasivity hostujících hráčů v pokutovém území. Jim vletěl před brankáře, kde poslal centr šajtlí Jara Droběna a stylem „ Jaryn Holeňák“ alespoň snížil na 2:5.

Podruhé za sebou dostala Lubná doma lekci z produktivity, když nevyužila dvě tutové šance a po následném srovnání herně odpadla. A co víc, podruhé za sebou doma dostala pět branek. Toto sousto někteří lubenští fanoušci jen těžce zkousávali. V druhém poločase už to byla křeč, ze které se domácí fotbalisté nemohli prosadit i když soupeře opticky přehrávali a drželi míč na svých kopačkách daleko více. Jaký rozdíl oproti utkání v Morkovicích, kde Lubná jela překvapit a předvedla perfektní výkon na všech postech.  Jarní část sezóny je ve znamení nevyrovnaných výkonů. Ve zbývajících dvou kolech si snad spravíme chuť a hráči předvedou alespoň výkon srovnatelný s tím z Morkovic.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" V utkání jsme zcela propadli v bránění standartních situací. Nedovedu si vysvětlit, jak se může změnit herní projev mužstva během jednoho týdne. Při vší úctě k soupeři, byly Morkovice v minulém týdnu herně úplně jinde, přesto jsme vyhořeli jak papír. Utkání pro nás začalo přesto dobře. Od páte minuty jsme vedli po brance Kroupy. Další tutovku zazdil Otýpka. Posledních 25 minut prvního poločasu jsme dostali lekci z jednoduchosti. Tři rohy jedna standartka a bylo po nás. Pátá branka už byla vyústění našeho zmaru. Do druhé půlky jsme šli s tím, že se pokusíme o nemožné. Měli jsme míč pod kontrolou šance přicházely, ale zakončení bylo špatné. Jedinou branku druhé půle vstřelil po naší standartce Valach. Jestliže jsem minule chválil, tak dnes se nenašel na hřišti nikdo, kdo by snesl přísnější měřítko. "

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenikyselovice.pdf (201422)