Branky: Darebníček, Pospíšilík - Kroupa.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Běťák, Havlík - Rybenský, Scholz, Haloda, Ševčík V. - Kovařík, Otýpka.

Střídali: Kroupa, Ševčík K., Kadlčík, Burda.

Rozhodčí: Mucha.

Lubná nastoupila k zápasu ve stejném složení jako v předchozím duelu s Loukovem. S vědomím toho, že se musí postarat zejména o duo Pospíšilík, Darebníček, které i tak dělalo obráncům Lubné největší problémy.

První poločas jako by nastoupila Lubná s tím, že se nemůže nic stát. Lubná měla sice víc míč na svých kopačkách, ale jen opticky. Žádnou větší šanci si nevypracovala, ale zato Darebníček z 25 metrů minul Blažkovu bránu jen těsně mimo. Domácí hráli celý zápas stylem  nákop,  dvoumetrový Pospíšilík a prodloužení na nabíhající hráče, zejména Darebníčka. První gól domácích přišel po nepřesném odkopnutí lubenského obránce, který lehce trefil domácího hráče. Míč se se štěstím odrazil před něj a dál už se zkušeně prosadil střelou přes Blažka. Lubná se snažila, bohužel míč na polovině domácích udržela maximálně dvě, tři přihrávky a kulatý nesmysl putoval obratem směrem na útočící hráče domácích. Asi po půlhodině se opět radovaly Němčice. Bek Lubné nevyhodnotil situaci ideálně a centrující hráč Němčic našel přesně na malém vápně osamoceného Pospíšilíka, který zvyšoval hlavou už na 2:0 ve prospěch Němčic. Hráči Lubné se dostali před brankáře domácích také několikrát, ale bez výraznějšího ohrožení brankové konstrukce. V největší šanci Lubné byl Kovařík, který skákavý míč na malém vápně nedokázal propasírovat za záda golmana. Rozhořčení lubeňáků přinesla jasná ruka v šestnáctce domácích. Píšťalka rozhodčího Muchy však zůstala zticha. Do šaten se šlo za stavu 2:0 pro Němčice. Jakoby první půlku Lubná v deštivém počasí prospala. Nezájem o hru, pasivita, bez nasazení, bez střelby, téměř bez šancí. Domácí vedli naprosto zaslouženě, z každé standardky hrozili a střelbou zaměstnávali lubenského brankáře.

Druhá půle byla ze strany Lubné o poznání lepší. Více důrazu, aktivity, vstřelený gól. Němčice na své hře nic nezměnily, ale už se dostávala ke slovu i Lubná. Několikrát však Němčice nebezpečně zahrozily především těžkotonážním kapitánem domácích. Ale skvělými zákroky podržel Lubnou opět Blažek. Asi dvacet minut před koncem utkání přišel kontaktní gól hostí. Centr od Rybenskýho dlouho nemohl nikdo propasírovat do brány, až se to nakonec povedlo střídajícímu Kroupovi, který prostřelil i brankáře domácích. Míč se pomalu ploužil za jeho záda a těsně za hranou brankové čáry chytil míč do rukou. Rozhodčí uznal branku až po konzultaci s pomezním laikem z Lubné. Uznaný gól však rozčílil domácího kapitána natolik, že se smyslu zbavený, po vzoru “blikance“ Tomáše Řepky“ rozběhl k pomeznímu a slovně ho začal napadat vulgaritami. Nebylo daleko k inzultaci. Uklidnit situaci musel až hlavní rozhodčí Mucha, který si však nechal bez problémů nadávat a hráče musel držet rukama od těla.  K překvapení Lubné však karta nepřišla žádná. Zřejmě normální věc v Němčicích. O chvíli později se situace s domácím kapitánem opakovala i ve směru na lavičku hostí a opět s žádnou odezvou rozhodčího Muchy. Po tomto cirkusovém vystoupení se pokračovalo dále ve hře. Lubná vrhla všechny síly do útoku. Hra na tři obránce, tři útočníky a dobývání domácího šapitó vstřelenou branku nepřinesla. V největší šanci se ocitl stoper Valach, který však těsně hlavou přestřelil. Zlepšení ve druhé polovině ani tak alespoň na srovnání výsledku nestačilo.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"V Němčicích jsme prospali začátek zápasu. Prvních 30 minut bylo velmi vlažných. Domácí nás za naši neaktivitu potrestali brankami Darebníčka a Pospíšilíka. Od 30. minuty jsme začali hrát. V jasné šanci trefil Kovařík jen tyč. V následné jsme měli po evidentní ruce kopat penaltu. Ve druhé půli jsme se zlepšili , hráli jsme s domácími vyrovnanou partii. Šance se střídaly na obou stranách. Brankáři drželi obě mužstva. Nám se podařilo snížit po sporné situaci, kdy domácí golman neudržel míč a ten se kutálel do branky. Nutno říct, že tento moment vzbudil velké emoce u domácích hráčů a funkcionářů. To co se dělo na hřišti nemělo nic společného se sportem. Hlavní vinu na tom měl ale rozhodčí, který za toto chování měl okamžitě vylučovat.  My jsme měli štěstí, že se podařilo domácímu obránci vykopnout v poslení minutě míč z prázdné branky. Kdybychom totiž vyrovnali, tak jsme asi z Němčic asi neodjeli.Po sportovní stránce si myslím, že byli domácí o branku lepší, že vyhráli zaslouženě. Co se týká chování, tak to je bez komentáře. Málokdy také kritizuji rozhodčího. Myslím, že tento zápas se mu absolutně nepovedl."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceninemcice.pdf (194455)