Bivoj Bařice - Lubná B 1:4 (1:2)

Sestava Lubné: Zavadil – Gremlica, Polišenský, Haloda, Ševčík – Šťastný, A.Piškula, I. Skácel, Dubina – Kroupa, P.Ančinec

Střídali: Strýc , Kovařík, Havlík

ČERVENÁ KARTA: Ševčík (má to za půllitra) :)

Dne 14.4.2013 se na hřišti v Bařicích utkala lubenská Benfika s domácím týmem z Bařic. Na utkání lákalo nejen přestižní derby mezi Lubnou a Bařicemi, ale i krásná slunečná neděle.

Pro tým z Lubné to byl první ostrý start v jarní části soutěže a zároveň pro mnohé kluky i první možnost zahrát si fotbal na trávě po dlouhé zimě. Díky dlouhé zimě odpovídala i kvalita terénu. Hřiště bylo měkké a hodně hrbolaté, ale to se dalo čekat.

Do zápasu vstoupila mužstva vedená rozhodčím  panem Třískou a začalo v  16:00. Od první minuty bylo lubenské mužstvo lepším týmem a diktovalo tempo hry, hráči Bařic se nezmohli na nic,  než odkopávat míč za půlící čáru. Z toho pramenily i šance Lubné, po pár nepovedených střelách přišla první vážná šance utkání, která skončila gólem. Po pravé straně rozehrál Gremlica balón za obranu a rychlík Kroupa ho suverénně zatáhl k brankové čáře, kde dával míč pod sebe a neobsazený Ančinec měl už snadnou práci. Po střeleném gólu aktiva Lubné najednou opadla a jak o poločase říkal Marek Piškula, že jsme si po hřisti chodili jak pantáti. Z toho pramenily i chybné rozehry a hráči Bařic se dostali do hry. Po naší chybě se dostali domácí hráči do protiútoku, kde na poslední chvíli hasili hostující hráči za cenu faulu a žluté karty. Z hranice šestnáctky vystřelil Karas a trefil to pod břevno. 1:1 a hráči Bařic se dostali na koně a začali být nebezpečnější než prvních 20 minut. Od té doby se hra vyrovnala a až na pár závarů nedošlo k vážnějšímu ohrožení branek. Až před koncem se z rohového kopu prosadil nebezpečný hlavičkář Igor Skácel a zvýšil tak stav pro Lubnou na 2:1. Tento stav vydržel až do poločasu.

V poločase Piškula udělal jednu změnu, kdy na pozici levého záložníka vystřídal Ivoš Havlík Radka Dubinu. Po přestávce se Lubná snažila hrát svoji hru a nepřizpůsobila se nakopávaným balónům jako hráči z Bařic, a za to byla po právu odměněna gólem na 3:1 od Kovaříka, který nastoupil místo Kroupy. Od té doby působili hráči Bařic odevzdaně a Lubná byla lepší tým. Určitá nervozita vyústila i v druhou žlutou kartou a následně červenou pro hráče z Bařic. Převahu jednoho hráče v poli zužitkovali hráči Lubné nedlouho poté a Martin Kovařík zvyšoval na 4:1 pro Lubnou. Bohužel další slibné příležitosti se už neujaly a tak poslední zmínkou v zápise rozhodčího byla druhá žlutá karta a následně červená pro Kamila Ševčíka za naprosto zbytečný faul u rohovového praporku, proto si chlapec přístí týden nezahraje...

Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Lubné. Dívaci mohli mít nejenom radost z krásného počasí, dobrého piva či klobásy, ale snad i z předvedené hry jednoho či druhého mužstva.