Historie

 

 

K historicky první sezoně nastoupila TJ Sokol Lubná v roce 1959 v tehdejší III. třídě, kdy obsadil v konečné tabulce 9. místo se ziskem 7 bodů. V Lubné tehdy začínal např. Dubina A., Čermák M, Ančinec M., Zeman J., Sedlář M., Petřík a Švec J. 

Od roku 1962 začaly v Lubné působit i družstva dorostu a žáků. Dorost se ve své první sezoně umístil na 7. a žáci na 5. místě III. třídy.

Od roku 1965 hrálo Lubenské mužstvo dospělých IV. třídu, ze které hned první sezonu postoupilo do III. třídy zpět. Za Lubnou nastupoval např. Valach, Gabrhelík, Silný, Havlík, Slavík, Vojáček, Baštinec, Daněk, Pluhař, Hagala, Plaček, Dubina, Zavřel, Olšina, Skopal, Maixner, Navrátil.

V roce 1966 zaznamenala Lubná historicky první vítězství proti mužstvu Kotelan 1:0, když branku vstřelil Hapala. 

V roce 1969 Lubná dokázala poprvé v histoii postoupit do okresního přeboru. Byl to dárek k desátému výročí lubenského fotbalu. V Lubné tehdy působili např. Pluhař, Musil, Baštinec, Gabrhelík, Železník, Pláňava, Olšina, Skopal, Hagala, Škrabal, Karamon, Novotný, Skopal, Železník, Vojáček, Potočný, Vybíral, Havlík, Polišenský. Lubná se v okresním přeboru neztratila a ve své historicky první sezoně obsadila 4. místo. Nejlepším střelcem týmu byl Pluhař s 32 brankami.

V roce 1972 proběhla modernizace šaten TJ a stavba Kulturního domu v Lubné.

U příležitosti oslav 20 let činnosti TJ odehrálo lubenské A-mužsto přátelské utkání proti TJ Gottwaldov. Utkání skončilo 0:5 ve prospěch Gottwaldova. Za Lubnou nastoupil Huťka, Sedlář, Olšina, Musil A.,Pluhař, Tvrdý, Karamon, Petřík, Brázdil, Polišenský, Kučera, Jelínek, Adamčík, Pochylý, Strašák, Klásek, Mynář, Rezek. Nejlepším střelcem sezony byl Brázdil s 19 brankami.

Družstvo starších pánů z roku 1979

Horní řada zleva: Pláňava, Musil J., Dubina A., Karamon F., Dočkala A., Němec Z, Ančinec St., Čermák M., Daněk J., Polišenský D., Strašák J., Nakládal.

Dolní řada zleva: Ančinec M., Strašák A., Bednařík J., Zeman J., Sedlář M., Petřík, Švec J., Čermák S.

 

Družstvo žáků z roku 1979

Zleva: Němec J., Havlík O., Šenkyřík J., Gabrhelík S., Prokopec R., Chlopáň O., Nakládal M., Němec Jar., Ševčík P., Rybenský P., Havlík J.

V tomto roce v Lubné poprvé začalo působi B-mužstvo, které bylo účastníkem IV. třídy.

 

 

Historický prvního postupu do I.B třídy se Lubná dočkala v červnu roku 1981, když vyhrála okresní přepor s 38 body. V této soutěži vydržela Lubná 2 sezony, v červnu roku 1983 totiž sestoupila do okresního přeboru. 

V tomto roce v Lubné chytal pozdější ligový brankář týmu Švarc Benešov Miroslav Beran. Ten byl v tomto období na vojně v Kroměříži. Na níže uvedené fotografii je v horní řadě první zleva. 

V roce 1984 proběhla modernizace sociálního zařízení v šatnách TJ. 

Na jaře 1985 se A-mužstvo opět vrací do I.B třídy, když opět vítězí v okresním přeboru. Na tehdejší soupisce byl Zdenek Prokopec, Milan Balík, Jindřich Veselý, Antonín Musil, Petr Polišenský, Jiří Nakládal, Jan Musil, Zdeněk Strašák, Svatopluk Gabrhelík, Luboš Brázdil, Jiří Klásek, Pavel Daněk, František Buksa. Trenérem byl Svatopluk Gabrhelík, vedocím mužstva Josef Zeman. 

B-mužstvo z roku 1986

V roce 1987 A-mužstvo opět sestupuje do okresního přeboru, tentokrát v důsledku reorganizace. B-mužstvo bylo v tomto roce odhlášeno ze soutěže po prohraném utkání v Zářičí, které skočilo 20:0.

Na podzim roku 1987 odehrála Lubná první 4 utkání na hřišti VTJ Dukla Vážany z důvodu rekostrukce hřiště. Na novém švárovém hřišti se Lubná představila v pátém kole proto Rajnochovicím, utkání skončilo 1:1, branku Lubné vstřelil Buksa. 

V roce 1988 do Lubné zavítal v rámci družebních vztahů tehdejší prvoligový celek Sigmy Olomouc, Toto utkání by se mohlo v Lubné nazvat "utkáním desetiletí" i z toho důvodu, že Sigma ohlásila kompletní sestavu ve složení Doležílek, Malík, Vyskočil, Kalvoda, Drulák, Hapal, Sedláček, Svoboda, Mároši, Kouřil.

Uvádíme citaci článku z tehdejšího tisku.

Lubná - Sigma Olomouc 2:6

"Prvoligové mužstvo přijelo do Lubné až na Márošiho v kompletní sestavě a za hezkého počasí předvedlo velmi dobrý výkon. Asi 600 diváků bylo zvědavo hlavně na některé reprezentanty a také na to jak se domácí mužstvo proti silnému soupeři prosadí. Už v  15. minutě vedli hosté 0:2. Jejich akce byly přesné a čítankové. Ani domácí nehráli špatně a hlavně v 1. poločase si vypracovali několik šancí, které mohli proměnit v branky, ale zakončení bylo velmi špatné. Diváci odcházeli s předvedenou hrou obou mužstev jistě spokojeni. Své úlohy se zhostil dobře i rozhodčí Ondo, Mikuda a Sedlář. Branky hostí vstřelili Kouřil 2, Drulák 2, Rychtera a Vaďura, za domácí byl úspěšný 2x Klásek". 

V roce 1991 v důsledku reorganizace Lubná opět postupuje do tehdejší župní soutěže z 5 místa společně s Rajnochovicemi, Žeranovicemi, Zborovicemi a Stříklami.

V červenci roku 1995 byla zahájena výstavba nové travnaté plochy na hřišti v Lubné. V srpnu 1995 byla provedena setba (ručním strojem) nové hrací plochy semenem doveženým z Německa. 

V tomto roce byl v Lubné zrušen oddíl dorostu. 

Za A-mužstvo tehdy působil např. Vojtášek, Hrabal, Studenec, Pluhař, Buksa, Omelka, Křen, Chýla, Stránský, Haloda, Hujíček, Železník. Trenérem byl Luboš Brázdil. V tomto roce se odehrálo "slavné utkání", kdy Lubná na zadním hřišti porazila v derby Kvasice 2:1. Utkání tehdy přihlíželo více než 500 diváků. 

V srpnu 1996 bylo slavnostně otevřeno nové travnaté hřiště v Lubné zápasem I.B třídy proti TJ Bílovice. Lubná v tomto utkání zvítězila jasně 6:0, branky stříleli Studenec 2, Stránský 2, Hrabal, Haloda. Trenérem byl Josef Vojtášek. Předsedou byl Miroslav Mynář, sekretářem Jozef Zeman.

V roce 1997 bylo opět do soutěže přihlášeno družstvo dorostu. 

Na jaře roku 1999 slavila TJ Sokol Lubná 40. výročí založení. Družstvo žáků nastoupilo proti Zborovicím, dorost se utkal s Kvasicemi. Oslavy vyvrcholily turnajem mužů za účasti mužtev Šelešovic, Viktorie Kroměříž, Kvasic a domácí Lubné.

 

V roce 1999 po 8 letech A-mužstvo opět sestupuje z I.B třídy do okresního přeboru. V tehdejším kádru A-mužstva byl např. Loučka, Mlčoch, Stránský, Skýpala, Šívara, Mynář, Daněk, Zdařil, Haloda, Škrabal, Železník, Havlík, Kokotík, Pluhař, Haloda, Obdržálek, Šenkyřík, Stránský. Trenérem byl Jiří Klásek. Po sezoně mužstvo přebírá trenér Evžen Filip. Nejlepším střelcem byl Havlík s 10 brankami.Trenérem dorostu byl Marek Škrabal, mladších žáků Jaromír Tvrdý a Antonín Dubina. V tomto roce byl přihlášen oddíl přípravky, kterou trénoval Bohumil Chýla, Jaroslav Šenkyřík a Jiří Klásek. Nejlepším střelcem dorostu se v této sezoně stal Petr Ančinec s 33 brankami. 

V roce 2002 se Lubná opět vrací do I.B třídy, v tehdejším kádru byli např. Ančinec, Brádzil, Havlík, Chýla, Judas, Kašík, Loučka, Musil L., Musil S., Mynář M., Mynář P., Obdržálek, Omelka, Piškula, Rybenský, Šívara, Škrabal, Ujka, Železník I., Železník B., Dohorák, Běťák, Bačinský. Trenérem byl Libor Piškula. Nejlepším střelcem sezony byl B. Železník se 17 brankami. Předsedou TJ Sokol Lubná byl Miroslav Mynář.

Mužstvo v krajské soutěži vydrželo pouze jednu sezonu a vrátilo se tak po roce zpět od okresního přeboru. Trenéra Libora Piškulu vystřídal u kormidla A-mužstva jeho bratr Marek. Asistenta mu dělat Petr Pecník. V následujícím ročníku skončila Lubná druhá za Roštěním. Nejlepším střelcem soutěže byl Simon Musil s 24 zásahy, který v roce 2004 bohužel tragicky zahynul. Druhým nejlepším brankářem soutěže byl Ivo Ujka. V kádru A-mužtva byl Michalec, Ujka, Ančinec, Bačinský, Běťák, Čech, Haloda, Havlík, Chýla, Jelínek, Judas, Loučka, Musil L., Musil S., Mynář M., Mynář P., Obdržálek, Omelka, Rybenský, Škrabal, Železník. Trenérem byl Libor Piškula, asistentem Marek Piškula. Trenéry dorostu byli Marek Škrabal, Petr Skypala a Pavel Daněk.

Dorost

Horní řada zleva: Pavel Daněk - trenér, Marek Škrabal - vedoucí mužstva, Zdeněk Prokopec, Radek Dubina, Pavel Zapletal, Ondřej Halamíček, Láník, ???, M. Gremlica, Lukáš Řezníček - trenér, Petr Skypala - trenér.

Dolbní řada zleva: Lukáš Tvrdý, Pavel Janov, Luděk Zavadil, David Křetínský, Martin Valach, Petr Škrabal, Jan Klement, Tomáš Suchánek.

 

V roce 2004 bylo opět založeno B-mužstvo. Vedoucím mužstva byl Antonín Brázdil, trenéry Pavel Daněk a Radek Pluhař.

V tomto roce nastoupil do funkce asistenta trenéra A-mužstva Antonín Polišenský, vedoucím mužstva byl Zdeněk Vrbecký. 

V roce 2005 A-mužstvo skončilo v okresním přeboru opět druhé, když Lubné postup utekl o dva body. Lubná získala 56 bodů, postupující Pilana Zborovice bodů 58. Asistent trenéra Marka Piškuly, Petr Pecník, se rozhodl ukončit své působení u mužstva. Nahradil do Michal Hradil.  B-mužstvo ve své premiérové sezoně obsadilo krásné třetí místo. O fungování B-mužstva se staral Petr Skypala, Pavel Daněk a Radek Pluhař. Trenérem byl Marek Piškula. Předsedou byl zvolen Antonín Brázdil.

Detailní informace o sezoně 2004/2005: vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=335

 

Dorost

Horní řada zleva: Lukáš Řezníček - trenér, Láník, Martin Rybenský, Radek Dubina, Jakub Škrabal, Jiří Beneš, Martin Kovařík, Kamil Ševčík, David Běťák - trenér.

Dolní řada zleva: ???, Vojtěch Strašák, Svatopluk Minařík, Jaroslav Ševčík, Marek Tvrdý, Radek Škrabal, Miroslav Gremlica, Martin Burda.

 

V sezoně 2005/2006 se A-mužstvo umístilo na 9. místě. B-mužstvo obsadilo místo 8. Družstvo dorostu vedk David Běťák a Lukáš Řezníček.

Detailní informace o sezoně 2005/2006: vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=834

V následující sezoně  2006/2007 A-mužstvo obsadilo v okresním přeboru 8. místo. V této sezoně za Lubnou nastupoval I. Ujka, J. Michalec, J. Hrubý, P. Čech, M. Omelka, P. Obdržálek, P. Mynář, D. Běťák, M. Valach, M. Polišenský, M. Haloda, O. Škrabal, J. Jirásek, J. Musil, L. Musil, T. Jelínek, M. Rybenský, M. Kaňa, P. Ančinec, D. Bačinský, B. Chyla, B. Železník. V tomto roce odstoupil z funkce asistenta trenéra Michal Hradil, nahradil ho Bronislav Železník. B- mužstvo v této sezoně obsadilo 10. místo.

Detailní informace o sezoně 2006/2007: vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=1778

A-mužstvo, turnaj Zdounky 2008

Horní řada zleva: Martin Vysloužil, Milan Rybenský, Marek Haloda, Roman Kadlčík, Petr Ančinec, Petr Mynář, Dabid Běťák, Jan Bezslezina.

Dolní řada zleva: Jiří Jirásek, Petr Obdržálek, Martin Valach, Jiří Hrubý, Martin Kovařík, Jaroslav Michalec, Tomáš Jelínek, Marek Piškula - trenér.

 

V sezoně 2007/2008 A-mužstvo vybojovalo další postup do I. B třídy, když suveréně vyhrálo okresní přebor se ziskem 59. bodů. Nejlepším střelcem okresního přeboru se stal David Bačinský, který vstřelil 24 branek. Při oslavách postupu tekl v Lubné rum i v potoce :-). V této sezoně za Lubnou nastoupil L. Foltýn, J. Michalec, J. Hrubý, D. Běťák, P. Obdržálek, D. Bačinský, J. Jirásek, P. Mynář, M. Rybenský, M. Haloda, P. Ančinec, T. Jelínek, M. Valach, J. Musil, R. Kadlčík, O. Piškula, M. Kovařík, S. Pochylý, M. Bruna, B. Chyla, L. Musil,  O. Škrabal, M. Polišenský, T. Císař, R. Dubina, I. Skácel. Trenérem byl Marek Piškula, asistentem Bronislav Železník, vedoucí mužstva Zdeněk Vrbecký.  B-mužstvo v této sezoně obsadilo 9.místo. Dorost se umístil na 4. místě.

Detailní informace o sezoně 2007/2008: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3152

 

Lubná se v I.B třídě neztratila a obsadila 7. místo. Mužstvo bylo doplněno o J. Bezslezinu, M. Vysloužila, A. Piškulu, M. Piškulu, P. Skácela.

A-mužstvo v této sezoně odehrálo dnes už legendární utkání ve Fryštáku. Lubná v tomto bláznivém utkání v 70.minutě prohrávala 4:1, v posledních 20. minutách nakonec výsledek otočila a zvítězila 5:4. Rozhodující branku tohoto utkání vstřelil Milan Rybenský a oslavil ji stylovým tanečkem u rohového praporku :-)

B-mužstvo v této sezoně obsadilo 4. místo. B-mužstvo obsadilo 4. místo. V tomto roce se uskutečnily oslavy 50. let založení lubenského fotbalu. Program oslav byl zahájen výroční schůzí na Kulturním domě v Lubné, poté následovala 4 utkání a oslavy byly zakočeny večerní zábavou se skupinou Focus. V prvním utkání se utkal dorost proti........., následovalo utkání B-mužstva proti B-mužstvu Kvasic, poté byl odehrán zápas starých pánů mezi Lubnou a HS Kroměříž. Sportovní program byl završen utkáním lubenského A-mužstva a týmem složeným z hokejistů Vsetína. Patronem oslav byl pan Petr Uličný.

Detailní informace o sezoně 2008/2009: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3932

 

A-mužstvo, oslavy 50. let

Horní řada zleva: David Běťák, Libor Foltýn, Marek Haloda, David Bačinský, Petr Ančinec, Pavel Skácel, Martin Polišenksý, Zdeněk Vrbecký - vedoucí mužstva.

Dolní řada zleva: Martin Valach, Martin Vysloužil, Jiří Jirásek, Milan Rybenský, Petr Mynář, Jakub Musil, Adam Piškula.

 

B-mužstvo, oslavy 50. let

Horní řada zleva: Pavel Janov, Jaroslav Škrabal, Kamil Ševčík, Radek Dubina, Ladislav Kroupa, Martin Rybenský, Radim Brázdil, Petr Škrabal, Igor Skácel, Petr Skypala - trenér.

Dolní řada zleva: Bohumil Chyla, Martin Kovařík, Miroslav Gremlica, Martin Polišenský, Lukáš Bureš, Marian Veselý, Lubomír Loučka, Martin Burda, Tomáš Suchánek.

 

 

Staří páni, oslavy 50. let

Horní řada zleva: Jaroslav Sedlář, Bohumil Chyla - předseda TJ, Luboš Brázdil, Jaroslav Šenkyřík, Martin Daněk, František Buksa, Antonín Polišenský, Karel Sládeček, Jiří Klásek, Dalibor Večerka, Antonín Musil - trenér.

Dolní řada zleva: Jiří Havlík, Jan Petřík, Zdeněk Jelínek, Jiří Škrabal, ???, Myroslav Mynář, Ivo Šácha, Bronislav Železník, Ivo Ujka, Pavel Rybenský.

 

V sezoně 2009/2010 obsadila Lubná v I. B třídě opět 7. místo. Trenéra Marka Piškulu nahradil u kormidla A-mužstva dosavadní kapitán týmu, David Běták, jeho asistentem byl Bronislav Železník. B-mužstvo obsadilo 3. místo, na trenérskou židly Benfiky usedl Libor Foltýn. Dorost se umístil na 5. místě.

Detailní informace o sezoně 2009/2010: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=5298

Dorost

Horní řada zleva: David Běťák - trenér, ???, Martin Smolinka, Jan Daněk, Ladislav Kroupa, Jakub Zavadil, David Kroupa, Miroslav Zapletlat, Bohumil Chyla - trenér.

Dolní řada zleva: Jakub ???, Roman Šenkyřík, Ivo Havlík, Tomáš Valach, Bronislav Železník, ??? Dubina, Štěpán Ševčík, Pavel Zavadil, Tomáš Malenovský.

 

Sezona 2010/2011 byla z pohledu výsledků mužů jednou z nejúspěšnějších. A-mužsvo obsadilo opět 7.místo se ziskem 39 bodů. Zejména jarní série 9-ti zápasů bez prohry (21 bodů) se zapsala do dějin. B-mužstvo v této sezoně obsadilo 2. místo okresní soutěže a téměř do posledních kol bojovalo o vítězství v soutěži. Dorost v této sezoně obsadil 9. místo. Do funkce předsedy TJ Sokol byl zvolen Bohumil Chyla.

Detailní informace o sezoně 2010/2011: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=1427

A-mužstvo

Horní řada zleva: Bronislav Železník - as.trenéra, Adam Piškula, Ladislav Kroupa, Martin Ančinec, Roman Kadlčík, Milan Rybenský, Radek Dubina, Adam Rosecký, Martin Burda, David Běťák - trenér, Jiří Blažek.

Dolní řada zleva: Dominik Zavadil, Marek Piškula, Pavel Skácel, Martin Valach, Petr Ančinec, Jiří Jirásek, Jakub Musil, David Bačinský.

 

Staří páni 2011

Horní řada zleva: František Baštinec, Marek Piškula, Jaroslav Sedlář, Dalibor Večerka, Igor Železník, Lubomír Brázdil, Petr Obdržálek, Jan Rezek, Bohumil Chyla, Jaroslav Šenkyřík, Martin Daněk, Zdeněk Strašák, Marcel Vojtášek, František Železník, Jindřich Veselý.

Dolní řada zleva: Zbyněk Stránský, Marek Haloda, Jan Petřík, Bronislav Železník, Lubomír Loučka, František Buksa, Ivo Šácha, Roman Nykrmajer, Karel Sládeček, Petr Mynář, Ivo Ujka, Jiří Klásek.

 

Sezona 2011/2012 nebyla pro A-mužstvo tolik úspěšná, obsadilo 12. místo. V této sezoně do Lubné přichází pozdější nelepší střelec soutěže Martin Ančinec, mužstvo doplnil např. Adam Rosecký, Dominik Zavadil, Adam Slováček. B-mužstvo obsadilo v této sezoně 7. místo. V této sezoně byl dorost odhlášen ze soutěže z důvodu malého počtu hráčů. V této sezoně byla přihlášena přípravka.

Detailní informace o sezoně 2011/2012: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=3333

B-mužstvo

Horní řada zleva: Ladislav Kroupa, Petr Mynář, Radim Brázdil, Radek Dubina, Jiří Beneš, Jaroslav Ševčík.

Dolní řada zleva: Jakub Marák, Martin Kovařík, Lubomír Loučka, Martin Valach, Bohumil Chyla.

 

Starší přípravka, turnaj Malenovice

Horní řada zleva: Daniel Sládeček, Jaroslav Šiška, Simona Daňková, Karolína Malenovská, Nikola Kociánová, Martin Rybenský - trenér, Adam Makový, David Sláceček, Štěpán Kocián.

Dolní řada zleva: ???, Jan Petřík, Filip Daněk, Jan Slepko.

 

Sezona 2012/2013 znamela pro A-mužstvo sestup z I. B třídy do okresního přeboru. Lubná o záchranu bojovala téměř do posledního kola, nakonec se ziskem 21 bodů v boji o záchranu neuspěla. Trenérem A-mužstva byl Libor Piškula, asistentem Bronislav Železník. B-mužstvo v této sezoně obsadilo 8. místo. Trenérem B-mužstva byl Bohumil Chyla a Petr Mynář. Starší přípravka obsadila 3. místo. Trenérem byl Martin Rybenský, Martin Daněk a Karel Sládeček.

Detailní informace o sezoně 2012/2013: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=4982

 

A-mužstvo

Horní řada zleva: Libor Piškula - trenér, Jiří Jirásek, Jakub Marák, Radek Dubina, Ladislav Kroupa, Martin Polišenský, Marek Haloda, Petr Ančinec, Martin Valach.

Prostřední řada zleva: David Ančinec, Milan Rybenský, Marek Piškula, Pavel Skácel, Roman Kadlčík, Ivo Havlík, Martin Ančinec, Jakub Musil.

Dolní řada zleva: Bronislav Železník - trenér, Martin Žiak, Adam Piškula, Martin Kovařík, Martin Burda, Adam Rosecký.